Kalendarz, który przyda Ci się do planowania!

Pliki do pobrania:

Kalendarz szczególnie przydatny do robienia planów tych bliższych i dalszych. Stworzony na bazie języka VBA (Visual Basic for Applications) często wykorzystywanego w MS Excel do automatyzacji pracy. Tu stworzyłem kalendarz dynamiczny. Oznacza to, że zmieniając miesiąc lub rok poszczególne daty dopasowują się do odpowiednich dni tygodnia. Kalendarz posiada również miejsce do zapisywania istotnych informacji, wydarzeń, czy wręcz możliwości zapisania poszczególnych publikacji lub kampanii marketingowych.

Dlaczego warto pobrać plik z kalendarzem?

  • Przyda Ci się na długie lata, ponieważ jest zaplanowany aż do 2034 roku!
  • Możesz go swobodnie wydrukować co ułatwi Ci planowanie, wpisywanie ważnych wydarzeń.
  • Jest przejrzysty, prosty, dzięki czemu będzie dla Ciebie bardzo pomocny w codziennej pracy.

Zasada działania kalendarza.

Po ściągnięciu, zapisaniu na dysku i otworzeniu pliku w arkuszu pojawi się komunikat najpierw o włączeniu zawartości a później ostrzeżenie o tym, że w pliku zostały zastosowane makra. Po zaakceptowaniu tych komunikatów można w pełni korzystać z kalendarza.

Istotne są w tym pliku komórki B1 oraz B2. W pierwszej komórce należy wybrać rok (po kliknięciu na komórkę B1 w prawym dolnym rogu pojawi się znacznik listy rozwijanej) jak klikniesz rozwinie się lista z latami. W komórce B2 należy wybrać miesiąc. Tu również znajduje się lista rozwijana zawierająca miesiące. Po wybraniu odpowiedniego miesiąca w wierszach pojawią się konkretne daty odpowiednio przypisane do dni tygodnia.

Życzę owocnej pracy!

Jeżeli masz do rozwiązania problem w Excelu to skontaktuj się ze mną. Specjalnie dla Ciebie przygotuję gotowy do wykorzystania plik, który zautomatyzuje Twoją codzienną pracę a Ty będziesz mogła/mógł zaoszczędzony czas przeznaczyć na ważne dla Ciebie zadania!

Udostępnij
Najnowsze materiały do pobrania
Sprawdź również wpisy

Zapisz się do newslettera!

Postaw na naukę Excela online – prosto, przyjemnie, ciekawie i systematycznie!